Jdi na obsah Jdi na menu

Nebýt taťky, nikdy bych se nedostal k paničce do Hradce. Dám mu tedy prostor pro jeho příběh.

Po "náročných" životních zkušenostech, jsem se dostal do smečky, kde mě zahrnují láskou a veškerou péčí, jakou jsem si ani nedokázal představit. Dodnes jsem jim vděčen a miluji je celou svou duší. To je ale na jiný příběh.

Jednou se tak vyhřívám na slunku za domem a najednou slyším branku. Zajímalo mě, kdo k nám přišel a proto jsem se vyběhl podívat. Byl to náš Matěj v doprovodu cizí slečny (Terka). Moc se smála a hned mě začala mazlit, drbat za ouškem a na bříšku. Přivítala se i s Jenny a Angískou. Později se u nás začala objevovat častěji a já si na ni zvykl. Párkrát jsme šli, já, Jenny, Angíska, Matěj a Terka na procházku. Byla to sranda, házeli nám klacky, míčky a nevím co ještě. Jednou k nám Terka přišla na večeři a navrhla mým páníčkům (Bořik a Vladana), že by chtěla zkusit chodit na záchranařinu, ale že potřebuje mně. Vladana i Bořik souhlasili. Všichni tři z toho ale byli nesví. Terka neměla moc zkušeností s výcvikem psů, já jsem pěkně tvrdohlavý a Vladana a Bořik se o mně báli.

Za 14 dní na to jsme se jeli podívat na Nový Hradec na cvičák. Záchranáři měli zrovínka nácvik vyhledání osob na plochách a tak jsem měl možnost se hned ukázat. Šli jsme všichni do lesa, Terka mě vzala za vodítko a Vladana mi utekla za nejbližší strom. Bál jsem se, že když ji hned nenajdu, ztratím ji navždy. Těch pusinek co dostala. Já jsem dostal piškotky a pochopil jsem, že tahle hra, mě nejspíš bude bavit. Později jsem už jezdil jen s Terkou. Nejednou jsem ji zkoušel. Nechtěl jsem štěkat, hledat a už vůbec né běhat za cizími lidmi. Dnes už ale když někoho najdu, lehnu si u něj a štěkám, než přijde Terka. Doma štěkám na vše, co si chci vzít a nedosáhnu na to. Míček, hračku, pískadlo a už i když chci ven. Je to švanda.

Pilně jsme s Terezou trénovali, stopy, poslušnosti, překážky. V létě 2007 jsme byli na Spáleništi (táboře), kde jsmě měli možnost dopilovat nedostatky a vrhnout se na složení zkoušky ZZZ dle národního řádu SZBK. Byla to první Terčina zkouška a musím říct, že to neustála. Oba jsme byli unaveni a mně se nechtělo čuchat stopy. Už to vypadalo, že snad ani na zkoušku nenastoupíme, ale všichni nás podrželi a my jsem sebrali veškerou odvahu a vyrazili. Zkoušku jsme složili a stali se tak členy královéhradecké brigády kynologů.

Dnes se připravujeme na zkoušku RH-E dle mezinárodního řádu SZBK. Je potřeba doladit překážky, oční kontakt a vlastně všechno, teď už jsme si ale slíbili, že si budeme důvěřovat a pokud se nám nezadaří, nic se nestane. Zkouška je přeci od slova zkusit :-).

Jsem rád, že do naší party přibyl můj syn Rendy. Naučím ho vše, co půjde a ohlídám ho. Je to přeci jen má krev.Rekapitulace:
cca říjen 2006 jsme byli zařazeni mezi čekatele SZBK
srpen 2007 jsme se složením zkoušky ZZZ stali členy SZBK
9.8. 08 jsme složili zkoušku RH-E
Zdroj fotografií: Archiv Hardy Horde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood pressure: What is healthy

(AtatteUsance, 28. 7. 2018 23:36)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-en-vente/