Jdi na obsah Jdi na menu

Školení Obedience 29.6. 08

1. 7. 2008

V neděli jsme se s paničkou, Martinou a Portem, Vladanou a Fárčavou, Hankou s Berrýškou a Lenkou s Fany vyrazili na výlet do Úhonic u Prahy. Vyrazili jsme hromadně jedním autem, do kterého s námi v Hradci nastoupila i mladá fenečka (ta se ale svezla jen do Prahy, kde přestoupila do auta ke své nové majitelce).


Do Úhonic jsme dorazili kolem osmé hodiny ranní, povinně jsem se všichni vyvenčili a zabrali si místečka v kotcích. Čekal nás náročný den a tak jsme byli rádi, že si můžeme v kotcích odpočinout.

Po krátkém úvodu a seznámení se s pravidly obedience, dostali naši páníčci možnost, vyzkoušet nově nabyté informace o výcviku. Se svými psy (námi), pod dohledem lektorky Petry Florschuetz si zkusili pěkně po jednom hru se psem (nejdůležitější část výcviku), přivolání, chůzi u nohy, polohy (sedni, lehni vstaň), vysílačku a základy aportu (tedy drž).

Téměř všem účastníkům školení se potvrdily obavy, přesvědčili se o tom, že téměř nic neumí a to co umí, není zcela dobře (ba naopak). Bylo to ale školení šťěňátek a tak je ještě čas zachránit co jde a napravit nasekané chyby. Byli tam ale i tací, jež s výcvikem počkali a teď mohou začít na půdě téměř neorané. Všem držím palce a doufám, že se budeme mít možnost potkat při nějakém psím sportu.

Zdroj fotek: Martina a Portos

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář