Jdi na obsah Jdi na menu

Výstup na Sněžku 2008

9. 6. 2008
Po dlouhých a pečlivých přípravách přišel den D. Výpravy se zúčastnilo 9 lidí a 8 psů. (Lidé: Martina, Honza, Michal, Lucka, Verča, Vojta, Anička, Tereza a Eliška Psi: Porťas, Kelly, Jessy, Sparkýs, Comík, Rendy, Indy a Emča).


Základní tábor jsme rozložili na parkovišti v Peci pod Sněžkou. Všichni se oblékli, nasadili batohy, uvázali psy a pomalým tempem se vyrazilo na Růžohorky. Počasí nám moc nepřálo a tak než jsme se "vydrápali" na Růžohorky, pěkně jsme promokli. Druhý tábor jsme rozbili v restauraci na Růžovce, občerstvili se gročkem, čajem a teplou polévkou, načerpali síly a přistoupili k řešení závažné otázky. Tak jako při výstupu na nejvyšší horu světa jsme i my byli nuceni vybrat ty nejodolnější z nás, kteří dosáhnou vrcholu. Po dlouhém výčtu pro a proti, jsme nakonec vybrali Lucku, Michala a Terku v doprovodu Indyho a (mně) Rendyho. Ostatní členové výpravy se vrátili zpět do základního tábora a my jsme pokračovali ve výstupu. Úsek mezi Růžovou horou a poseldním odpočívadlem před Sněžkou nebyl tak obtížný a dokonce i počasí se na nás usmálo, už nepršelo a mraky se začaly trhat. Poseldní úsek výšlapu prověřil připravenost vyvolených, v těch ale žhnula pouze myšlenka na to, jak tu horu pokoří. To se zdárně podařilo!


Výstup na Sněžku nám trval cca 3 hodiny, ale ten pocit vítězství nad přírodou za to stál. Pro návrat do zálkadního tábora jsme zvolili trasu A, tedy Obřím Dolem. K autu jsme došli za cca 2,5 hodiny.


Děkujeme všem zúčastněným a doufáme, že až příště vyrazíme, bude účast stejně hojná.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

výlet

(Stáňa, 12. 6. 2008 18:26)

Hojda, sem ségra od Elis, ten nápad na výlet do zoo není špatnej, taky by mohl být dobrej nápad na Ještěd, nebo kde by psi mohli volně běhat i ve vodě se cachtat, třeba do Pekla u Novýho Města n. Met, byla sem tam nedávno, perfektní procházka, psi na volno, krásná příroda.. Chtěla sem jet na Sněžku s váma, ale bohužel sem se nevešla do auta a ani sem nesehnala žádnej odvoz, ale to neva, pokud mě příště vezmete sebou budeme s Nickem moc rádi.. Papa jukněte na www.nickovi.estranky.cz

Gratulace...

(Anicka, Comik, 10. 6. 2008 16:41)

Gratulujem! Smekam pred vama... Sice jsme mozna malicko litovali, ze jsme to vzdali, pac se udelalo pekne, ale s odstupem myslim, ze jsme udelali dobre... Videli jste jeste jak dostal Comik ranu od toho elektrickyho ohradniku? Zapomnela jsem na nej, mokrej Come se ho dotknul a zacal jecet jak na lesy! Couval, vrazil do Porta a ten mu jeste pridal kousance :-D Pak si daval Comik na Portika celou cestu bedlivy pozor! Diky za pozvani a tesim se zas nekdy priste :-) Ahoooj!

výlet

(Elis a Emča, 10. 6. 2008 16:09)

Ahojky, někdy by jsme mohli udělat výlet třeba do zoo, co myslíš? s pesama. Sněžka byla dobrá, ale moc náročná, myslela sem, že se cestou nahoru někde složim. ;)